EDİRNE Parçalı Bulutlu 20°C   TEKİRDAĞ Açık 12°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 10°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 12°C 
Haber giriş tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe, 07:00
Referandum’u değerlendirdi
Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran referandumu değerlendirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı  Ali Demirkıran, ülkemizin çok önemli meseleleri olduğunu ve buna odaklanılması gerektiğini söyledi. Demirkıran,  “Milletin verdiği bu karardan sonra Hükümet’in ve Cumhurbaşkanı’nın içinde bulunduğumuz meseleleri bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

“BİZ TOPLUMUMUZU DÜŞÜNMEYE DAVET ETTİK, KARŞILIK BULDU”

Ali Demirkıran; referandum sürecinde mümkün olduğunca kutuplaşmayı önleyebilmek için mücadele ettiklerini de belirterek, “Bundan dolayı da söylemlerimizi hep itinalı bir şekilde ifade ettik. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz. Ancak anayasanın iki maddesi yürürlüğe girecek. Onun dışındaki maddeler görüldüğü kadarıyla 2019 yılında yapılacak olan seçimlerin akabinde yürürlüğe girecek. Eğer toplumun yarıya yakın bir kısmında birtakım tereddütler varsa bunun izalesi temelde başta hükümet olmak üzere Parlamento’ya düşer” ifadelerini kullandı. 

 Demirkıran,  Saadet Partisi’nin Referandum sonuçlarına önemli ölçüde etkisinin olduğunu, seçmenin daha şuurlu davrandığını görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Propaganda sürecinde ortaya konulan tavırların aksine toparlayıcı bir dilin kullanılmasını sürekli telkin ettiklerini ifade eden Ali Demirkıran, “Baştan beri ifade ettiğimiz gibi anayasalar, bir yasa olmayıp toplumsal mutabakat metinleri olmalıdır. Bu konuda tam olarak bir mutabakat tesis edilmemiş olması, bundan sonra yürütmeyi daha çok düşünmeye sevk etmeli. Toplumun geri kalan kısmını kucaklamak için çok daha büyük gayret sarf edilmelidir” şeklinde konuştu.

SAADET PARTİSİ’NİN ETKİSİ YÜKSEK OLDU

Demirkıran açıklamasında, “Saadet Partisi’nin ortaya koyduğu politikaların referandumun sonucuna nasıl bir etki olduğuna dair şunları söyledi; “Biz milletimizi kendi tercihini yapmadan önce düşünmeye davet ettik ve milletimizin de düşünmeye başlamış olduğunu görmekten çok büyük memnuniyet duyduk. Elbette hisleri ile hareket edenler, davrananlar oldu. Bizim bu yaklaşımımızı tenkit edenler de oldu, ama düşünmekten kimseye zarar gelmez” dedi.

SORUNLAR CİDDİ OLARAK ELE ALINMALI

Vatandaşın işsizlik gibi daha büyük sorunları olduğunu da hatırlatan Ali Demirkıran, artık tartışmanın geride bırakılması ve sorunların çözümüne odaklanılması gerektiğine işaret etti.

Demirkıran, “İzlenecek politikalar önemlidir.  Ekonomik politikalar, yatırım politikaları, eğitim politikaları, dış politika… Bizim esas geleceğimiz bunlar olacaktır. Ancak milletin verdiği bu karardan sonra Hükümetin, sorunları bir defa daha çok ciddi olarak ele almaları gerektiğine inanıyoruz. Esas problemimiz derdimiz bu. Ülkemizin güçlenmesini, bütünlüğünü teminat altına almasını, bu ülkede yaşayan insanların daha mesut bir yaşantı sürmelerini istiyoruz. Refah seviyesinin yükselmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

SANAYİ VE EKONOMİ İLE GÜÇLENEBİLİRİZ

Ali Demirkıran,  “Türkiye’nin bu bölgede etkili olabilmesi için ekonomik ve sanayi yönünden güçlü olması gerekir. Israrla bunun üzerinde durduk.  İşsizlik derdimiz çok ciddi, dış ticaret açığından doğan problemimiz çok ciddi. İşsizlik ve dış açıklar sürekli olarak büyürse biz kendi başımıza politika izleme gücünü kaybetmiş oluruz. Bu sahada ciddi adımların atılması gerekir” dedi.

 Haber Merkezi

 

Bu haber (216) defa okundu.

Referandum’u değerlendirdi

“Bu Bir  Rejim Değişikliğidir”

“Halkı ilgilendiren tek madde yok”

İlçeleri geziyor

“Cumhurbaşkanının sorumluluğu yok”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
Edirne 2017'ye nasıl girdi?
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
SAİD NURSİ’DE
Beyazıt Sansı
EDİRNE BELEDİYESİ 150. YILINI KUTLAYACAK
İ. Melih Yurduseven
1 MAYIS VE EDİRNE?
Enver Şengül
TESCİLLİ 613 ESERE SAHİBİZ
Mehmet DENİZ
58 YAŞ 3600 GÜNDEN EMEKLİ OLURSUNUZ.
Kerim YURK
YEREL BASIN, DİJİTAL DÜNYA VE CHP İL BAŞKANI PEKCANLI
Özge Özkan
İYİ BİR OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ
Gözde Kabasakal
“PHİLİP” ÖLMESİN...
Muammer Oytan
CUMA YAZILARI-13
Cuma Sohbetleri
EMANET VE BİZ…
Bilge KOÇ
B PLANI
ÇOK OKUNANLAR

Edirne susuz kalacak

Feci kaza

Düğünlere de gidecek

Memleketine getirildi

1 YARALI

220 kişi tutuklandı

Otomobil devrildi

“Soyadımı Erdoğan olarak mı değiştireyim?”

Köprü altında FETÖ kitabı

6 kişi gözaltında

Başkandan acı itiraf

Tekne battı

Serbest bırakıldılar

Dava sürüyor

30 yıldır birbirlerini tıraş ediyorlar

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir